Poziom 2 WSET

Poziom 2 WSET – Level 2 Award in Wines to ponad 20 godziny wspólnej nauki (5 lub 8 spotkań, lub intensywne weekendy) i ponad 40 przetestowanych win oraz dodatkowe godziny nauki własnej (zalecane 12 godzin).

Kurs pozwala czuć się swobodnie w większości sytuacji związanych z winem – w sklepie winiarskim, restauracji, w czasie rozmowy z dostawcą czy klientem.

WSET Poziom 2 systematyzuje i pogłębia wiedzę o winach. Kurs pomaga swobodnie rozpoznawać wina:

– na etapie czytania etykiety w sklepie/u importera, czy nazwy w menu restauracji- rozumieć konsekwencje informacji na etykiecie (co będzie oznaczał dany szczep z danego kraju, apelacji, wyprodukowany określoną metodą)

– na etapie degustacji rozumieć czy dlaczego wino nam smakuje lub nie i czy jest to typowe dla takiego wina, czy wynika z innych czynników.

Zajęcia łączą praktyczną naukę systematycznej analizy i oceny wina oraz przydatnej teorii na temat produkcji, szczepów, regionów i łączenia smaków jedzenia z winami.

Prowadzone przez zespół sommelierów – Szymona Milonasa, Jana Knąbera, Grzegorza Kurelskiego i Michała Stykowskiego. Unikalny sposób na poznanie stylu prowadzenia, palety, wiedzy i podejścia kilku ciekawych osobowości winiarskich. 

Wersja LIVE ONLINE na czas ograniczeń związanych z COVID -19

W zajęciach można uczestniczyć online – łączymy się przez platformę do video konferencji z prowadzonymi stacjonarnie zajęciami, a próbki win oraz materiały wysyłamy przed zajęciami. 

Przed zajęciami uczestnicy otrzymują kurierem próbki win związanych z programem zajęć oraz wydrukowany podręcznik WSET 2

Kurs jest kopią tego co normalnie dzieje się w sali zajęć, tylko na odległość.

Zalety kursu LIVE ONLINE:

  • zajęcia po polsku,
  • bieżący kontakt z prowadzącym zajęcia (pytania, czat online)
  • próbki wina do wspólnej degustacji
  •  

Cena
Aktualne ceny znajdziesz na stronie Winedukacji

Warunkiem uruchomienia kursu, jest zebranie się grupy 12 osób.  

WSET 2 Organizacyjnie

Dla kogo?
Dla ludzi z branży HoReCa, profesjonalnych sprzedawców, restauratorów, handlowców i kelnerów oraz dla pasjonatów wina, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę o winie.

Ludziom z branży pomoże zarządzać kartą win lub sprzedawać wina, pasjonatom czuć się pewnie w większości sytuacji związanych z wybieraniem, dobieraniem i smakowaniem wina.

Program
– Szczepy i regiony winiarskie na świecie – omówienie i degustacyjna analiza kilkunastu szczepów białch i czerwonych (m.in. Chardonnay, Sauvignon Blanc, Riesling, Pinot Grigio, Gewurztraminer, Semillion, Chenin Blanc, Viognier, Garganega, Torrontes, Muscat, Prosecco; Pinot Noir, Cabernet-Sauvignon i Franc, Merlot, Syrah, Grenache,  Tempranillo, Sangiovese, Malbec, Zinfandel-Primitivo)

– Czytanie etykiet i słownictwo związane z winem – różnice między francuskimi, niemieckimi, włoskimi, hiszpańskimi, nowoświatowymi

– Czynniki wpływające na jakość i cechy wina – od klimatu i gleby przez metody uprawy, fermentacji, starzenia

– Zasady dobierania win do potraw – połączenia smaków i ćwiczenia z doboru

– Degustacja oraz ocena wina według systemu WSET Systematic Approach to Tasting (minimum 44)

Egzamin testowy – 50 pytań wielokrotnego wyboru (wymagany bierny angielski).

Sylabus kursu można pobrać tutaj.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają przykładowe pytania na egzaminie WSET, spróbuj swoich sił w naszym quizie.

Quiz WSET II

Cena

Aktualne ceny znajdziesz na stronie Winedukacji – możliwa płatność ratalna 1/3 przed kursem, 1/3 w połowie, 1/3 przed egzaminem – tu prosimy o kontakt z biurem.  

Terminy sesji

Kurs obejmuje 5 spotkań po około 4 godziny (lub  weekendowo) + spotkanie egzaminacyjne (około 1,5h), podręcznik z ćwiczeniami i materiały dodatkowe, degustację ponad 40 win, egzamin.
Uczestnikom kursu na poziomie drugim zalecane jest przynajmniej 12 godzin pracy własnej w oparciu o materiały z kursu.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu dla grup od 12 osób.

Wszyscy uczestnicy rejestrujący się na kursy muszą mieć ukończone 18 lat.

Zapisz się na kurs