Prowadzący

Szymon milonas trzymający winoSzymon Milonas jest trenerem i wykładowcą z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu dorosłych. Nauczycielem z pasji i zawodu. Studiował psychologię i nauki społeczne, pracował jako trener dla wielu międzynarodowych i polskich firm z różnych branż (Citibank, Allianz, T-Mobile, Polpharma, Budimex, Raben) szkoląc menedżerów, sprzedawców, opiekunów klienta. Jego zajęcia prowadzone są w ciekawy i angażujący sposób, tak żeby maksymalnie pomóc uczestnikom w zapamiętywaniu przekazywanych treści.

Szymon jest certyfikowanym nauczycielem WSET (kurs i egzamin w Londynie), zdał z wyróżnieniem zaawansowany kurs wiedzy o winie i alkoholach WSET 3 w Stanach Zjednoczonych oraz egzamin Certified Specialist of Wine. Zdał pierwszy egzamin w ramach Court of Master Sommeliers.

Od maja 2011 jest współwłaścicielem Wine rePublic, firmy której misją jest demokratyzacja wina oraz wsparcie klientów w podnoszeniu obrotów i zysków na winie.

Jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

 

Tomasz Kolecki – jest Mistrzem Polski Sommelierów 2007, 2008, 2009 i 2010. Uczestnikem finałów Mistrzostw Świata i Europy Sommelierów: Sofia (2008), Santiago de Chile (2010) Strasburg (2010), Tokio (2013).

Od 2015 roku  V-ce Prezydentem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Posiada dyplomy Court of Master Sommeliers Certified, ASI Diploma, WSET Advanced.

Konsultant winiarski dla wielu firm (Biedronka) i restauracji (Magda Gessler, Opasły Tom i inne). Juror Mistrzostwa Sommelierów Polski oraz Litwy, Castel Sommelier Cup, Konkurs Win Polskich, Coupe Georges Baptiste, IWSC, ITQI, Grand Prix Magazynu Wino, Eno-Expo i inne. Trener i mentor wielu sommelierów.

 

 

Paweł Białęcki – Wicemistrz Polski Sommelierów 2011 i 2012, III miejsce w latach 2010 i 2013

Sommelier w Atelier Amaro (do 2016).

Wykładowca Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów

Konsultant winiarski, felietonista Magazynu Wino, współtwórca własnych win Sommelier Edition