Degustacje i szkolenia

Poza kursami WSET organizujemy szkolenia i degustacje w formach do uzgodnienia z zamawiającym.  Kilka propozycji poniżej.

  • Kolacje degustacyjne – Spotkania z sommelierem prowadzone wg scenariusza i profesjonalnie dopasowanych win do danego menu. Pełną obsługę oraz animację gości zapewnia zespół wine events
  • ABC wina – wydarzenia mające przybliżyć uczestnikom sztukę degustacji wina. Sommelier wyjaśnia najważniejsze aspekty
  • Wszystko co chcieliście wiedzieć o winie….winiarskie ciekawostki – formuła pytań i odpowiedzi, za każdym razem kończąca się quizem, co pozwala na dynamiczne przejścia między tematami i duże zaangażowanie uczestników. Omawiane zagadnienia maja pomóc odnaleźć się w świecie wina poprzez spróbowanie dwóch typów wina i omówienie różnic – np. czy wolę wina białe czy czerwone, czy wolę wina z nowego czy starego świata,  czy lubię taniny w winie, czy lubię wina beczkowane, czy lubię wina musujące i które wolę.
  • Degustacja tematyczna – poświęcona określonemu krajowi (np. Giro d’Italia – najważniejsze regiony Włoch), lub stylowi (np. wina musujące z całego świata). Degustacja pozwala lepiej poznać określony temat i może być dobrana pod profil, pochodzenie, lub cel imprey.
    Taka degustacja łatwo łączy się z kolacją – np. degustacja wina do mięs, lub degustacja jakie wino pasuje do jedzenia. Lista tematów i możliwe aranżacje merytoryczne są niewyczerpane.
  • Konsultacje dotyczące wyboru win na eventy.
  • Koordynacja zespołu kelnerów na eventach

Zajęcia prowadzi Szymon Milonas akredytowany nauczyciel kursów Wine and Spirit Educational Trust, absolwent kursów sommelierskich w USA (Certifed Specialist of Wine, WSET Advanced), Austrii (Court od Master Sommelier), Anglii (WSET Aproved Program Provider) i Polsce (Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów), importer wina, członek Zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich,

Koszt szkolenia (wraz z winami) to od około 1000 zł netto.
Uzależniony on jest od długości i miejsca spotkania (dojazd) i ceny wybranych win (butelka wina to koszt od 40 do 200 zł).

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu [email protected],  tel.609 500 527

Przeczytaj opinie użytkowników

Dowiedz się więcej na stronie wineevents.pl