Nasz zespół

Szymon Milonas

[email protected]

Jestem założycielem Wine rePublic i zajmuję się rozwojem firmy. Wynajduję ciekawych ludzi do Zespołu i sprawdzam nowe obszary dla działalności Wine rePublic.

Lubię dzielić z ludźmi – klientami, studentami – radość w odkrywaniu wina podczas degustacji, szkoleń i kolacji. Stale uczę się o winie i staram się rozpowszechniać, demokratyzować tę wiedzę. Wspieram także import i sprzedaż wina.

Moje ulubione wino to:

Magnum, a jeśli nie szczep, to wina musujące :-). Lubię zwiewność różowego musującego wina na aperitif, ale też cenię długo dojrzewane Cavy do jedzenia. Lubię wina o zdecydowanym smaku robione nietypowo np. jak sherry, ale też klasyczne, dojrzałe mieszanki Bordeuax.

Moje pasje i zainteresowania:

Poza pracą i rodziną (jestem żonaty, mam dorosłego syna i dwójkę małych dzieci), trenowałem badmintona, tenisa i jazdę na rowerze. Lubię zapalić fajkę i wypić dobrą kawę. Uwielbiam czekoladę! Moim marzeniem jest to,  że wszystkie moje pasje kiedyś się połączą.

  • Członek Zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich
  • Akredytowany nauczyciel kursów Wine and Spirit Educational Trust
  • Absolwent kursów sommelierskich w USA (Certified Specialist of Wine, WSET Advanced), Austrii (Court of Master Sommelier), Anglii (WSET Approved Program Provider) i Polsce (Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów)
  • Certyfikowany specjalista win z regionów Valpolicella i Jerez
  • Absolwent kursów na temat win włoskich, francuskich i niemieckich

Michał Stykowski

[email protected]

Zajmuję się opieką nad klientami HoReCa i B2B. Prowadzę szkolenia z zakresu wiedzy o winie i degustacje komentowane. Można się ze mną kontaktować także w sprawach związanych z doborem karty win do restauracji, aktualnej oferty, szkoleń winiarskich, jak również organizacji eventów i degustacji.

Moje ulubione wino to:

Moim ulubionym winem z oferty Wine rePublic jest Tr3smano, wino ze szczepu Tempranillo z apelacji Ribera del Duero.

Moje pasje i zainteresowania:

Poza winem pasjonują mnie gotowanie, sporty walki i muzyka. Od 15 lat jestem obecny na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej jako dj. Moim marzeniem jest zrobienie WSET Diploma i studiów podyplomowych z zakresu enologii na UC Davis.

Absolwent kursu WSET III.

Grzegorz Kurelski

[email protected]

Dbam o klientów, wybierając dla nich wina z naszej oferty. Prowadzę szkolenia i degustacje – zawsze staram się kreatywnie podchodzić do każdego nowego wyzwania! Jestem dziennikarzem z wykształcenia i zajmuję się także pisaniem o winie.  

Moje ulubione wino to:

Moim faworytem jest szczep Pinot Noir z Burgundii!

Moje pasje i zainteresowania:

Uwielbiam podróżować po świecie z moją ukochaną żoną i odkrywać nowe zakątki. Poza winem i turystyką pasjonuję się literaturą i sztuką współczesną – moim marzeniem jest twórczo łączyć moje pasje do wina i sztuki! Dobrą formę na co dzień zapewniają mi kilkukilometrowe spacery z psem.

Absolwent kursu WSET II, w trakcie kursu WSET III

Kamil Górski

[email protected]

Koordynuję biuro, zajmuję się administracją oraz organizacją kursów WSET.

Moje ulubione wino to:

Brunello di Montalcino

Moje pasje i zainteresowania:

Oprócz bycia szczęśliwym mężem i tatą czwórki dzieci jestem również amatorem kolarstwa, lubię także muzykę klasyczną i jazz.

Absolwent kursu WSET II

Jan Knąber

[email protected]

Zajmuję się obsługą klienta (dostawy oraz relacja zwrotna), logistyką firmy, magazynem i płatnościami.

Moje ulubione wino to:

Barolo. Nebbiolo rocks!

Moje pasja i zainteresowania:

Poza pracą intensywnie trenuję snookera. Jestem zawodnikiem startującym jak na razie w turniejach i ligach amatorskich, lecz moje ambicje związane z tą dyscypliną są znacznie wyższe i mam nadzieję na ich spełnienie w niedalekiej przyszłości. Prywatnie uwielbiam muzykę jazzową, dobry włoski makaron i czas spędzany z moją dziewczyną 🙂 Praca w Wine rePublic zaraziła mnie również wspaniałą pasją do wina . 

Absolwent kursu WSET II