Co to jest WSET

Wine and Spirit Education Trust powstał w 1969 roku w Wielkiej Brytanii jako organizacja, której celem było oferowanie wysokiej jakości edukacji
w zakresie wiedzy o winie.

Dzisiaj WSET to największe międzynarodowe centrum edukacyjne w dziedzinie wina i mocnych alkoholi. Kursy oferowane są w 17 językach,
62 krajach na całym świecie, gdzie ponad 74% stanowią uczestnicy międzynarodowi (spoza Wielkiej Brytanii).

Dyplomy WSET  są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie, co roku do egzaminów przystępuje ponad 55 tys. kandydatów.

Organizacja wypracowała przez lata własny system oceny jakości trunków (WSET Systemic Approach to Tasting), uznawany i używany przez specjalistów.

Autorami programu kursu są najbardziej rozpoznawani autorzy publikacji na temat wina.

Dla zachowania wysokiej jakości i standardów, zajęcia prowadzone są wyłącznie przez akredytowanych przedstawicieli i zatwierdzonych insruktorów .

Wine rePublic jest akredytowanym przedstawicielem WSET (Approved Programme Provider) oferującym kursy na poziomie:

Dlaczego WSET?

Każdy się zna na winie? Czas to sprawdzić!

  • WSET ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie wiedzy i systemu degustacji win oraz alkoholi oraz w sposób efektywny i praktyczny systematyzuje wiedzę w tej dziedzinie.
  • WSET zapewnia kwalifikacje o wymiarze międzynarodowym, które znaczą więcej niż samodzielne czy autorskie szkolenia.
  • Uczestnicy szkoleń otrzymują jednocześnie wiedzę teoretyczną, a także biorą udział w praktycznych degustacjach, co pozwala na bieżąco weryfikować i przyswajać nową wiedzę i umiejętności.
  • Kursy WSET to kompletność i łatwość zdobywania wiedzy – informacje i wiedza dostępne online, poprzez aplikacje, media społecznościowe, zajęcia, praktyczne degustacje, materiały książkowe i sprawdzające egzaminy
  • Kursy WSET odpowiadają na potrzebę podnoszenia kwalifikacji w branży winiarskiej i gastronimicznej i dążenia do profesjonalizmu poprzez systematyczne szkolenie swoich umiejętności.

WSET to winiarskie prawo jazdy!

Sprawdź terminy Zapisz się

Wszystkie materiały szkoleniowe oraz egzamin są dostępne w języku angielskim, natomiast zajęcia i degustacje prowadzone są w języku polskim (dotyczy kursu WSET 1 lub WSET 2) lub angielskim (WSET 3).  Wszystkie egzaminy przygotowane są w języku angielskim, wymagany poziom angielskiego na poziomie WSET 1 i WSET 2 pokrywa się z poziomem językowym podręcznika (wystarczy bierna znajomość języka). Na poziomie WSET 3 w ramach egzaminu trzeba opisać wino oraz napisać kilka krótkich esejów, wymagana więc jest umiejętność aktywnego korzystania z języka angielskiego.

Więcej informacji o WSET na stronie wsetglobal.com

W czasie kursów używany kieliszków firmy Riedel, dzięki uprzejmości tej firmy.