Co to jest WSET

Co to jest?
Dlaczego?
Terminy
Prowadzący
Poziom 1
Poziom 2
Wine and Spirit Education Trust powstał w 1969 roku w Wielkiej Brytanii jako organizacja, której celem było oferowanie wysokiej jakości edukacji
w zakresie wiedzy o winie.
Dzisiaj WSET to największe międzynarodowe centrum edukacyjne w dziedzinie wina i mocnych alkoholi. Kursy oferowane są w 15 językach w 70 krajach na całym świecie.
Dyplomy WSET  są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie, co roku do egzaminów przystępuje ponad 55 tys. kandydatów.
Organizacja wypracowała przez lata własny system oceny jakości trunków (WSET Systemic Approach to Tasting) uznawany i używany przez specjalistów.
Autorami programu kursu są najbardziej rozpoznawalni autorzy publikacji na temat wina.
Dla zachowania wysokiej jakości i standardów, zajęcia prowadzone są wyłącznie przez akredytowanych przedstawicieli i zatwierdzonych instruktorów . Jednym z nich jest nasz partner WinEdukacja (WSET Approved Programme Provider),  z którą wspólnie organizujemy kursy WSET na trzech poziomach. Na stronie winedukacja.pl znajdzie również ofertę kursów Wine Scholar Guide oraz autorskich kursów WinEdukacji.

Sprawdź terminy Zapisz się

Dlaczego WSET?

 

  • WSET ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie wiedzy i systemu degustacji win oraz alkoholi oraz w sposób efektywny i praktyczny systematyzuje wiedzę w tej dziedzinie.
  • WSET zapewnia kwalifikacje o wymiarze międzynarodowym, które znaczą więcej niż samodzielne czy autorskie szkolenia.
  • Uczestnicy szkoleń otrzymują jednocześnie wiedzę teoretyczną, a także biorą udział w praktycznych degustacjach, co pozwala na bieżąco weryfikować i przyswajać nową wiedzę i umiejętności.
  • Kursy WSET to kompletność i łatwość zdobywania wiedzy – informacje i wiedza dostępne online, przez aplikacje, media społecznościowe, zajęcia, praktyczne degustacje, materiały książkowe i sprawdzające egzaminy
  • Kursy WSET odpowiadają na potrzebę podnoszenia kwalifikacji w branży winiarskiej i gastronomicznej i dążenia do profesjonalizmu poprzez systematyczne szkolenie swoich umiejętności.

WSET to winiarskie prawo jazdy!
Więcej informacji o WSET na stronie wsetglobal.com