szkolenia
kursy winiarskie

EDUKACJA

Prowadzimy szkolenia i kolacje degustowane, a także oferujemy kursy winiarskie.
Nasze doświadczenie pozwala nam lepiej rozumieć potrzeby klientów i wspólnie tworzyć rozwiązania, które pozwalają maksymalizować zyski i wychodzić poza schemat.

image_6483441 (44) (1) 1

KURSY WSET

WINE SCHOLAR GUILD

DEGUSTACJE I SZKOLENIA

WINEDUKACJA - NASZ PARTNER EDUKACYJNY

WinEdukacja jest akredytowanym przedstawicielem WSET i Wine Scholar Guild. Oferuje również autorski kurs Wino od Podstaw oraz warsztaty. Przeszkoliliśmy już ponad 2500 osób, a wskaźnik zdawalności egzaminów przekracza 95%.

Nasi klienci mogą liczyć na rabaty na kursy WinEdukacji dla zespołu

Co to jest WSET?

Wine and Spirit Education Trust powstał w 1969 roku w Wielkiej Brytanii jako organizacja, której celem było oferowanie wysokiej jakości edukacji w zakresie wiedzy o winie.
Dzisiaj WSET to największe międzynarodowe centrum edukacyjne w dziedzinie wina
i mocnych alkoholi. Kursy oferowane są w 15 językach w 70 krajach na całym świecie.

Dyplomy WSET są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie,
co roku do egzaminów przystępuje ponad 55 tys. kandydatów.

Organizacja wypracowała przez lata własny system oceny jakości trunków (WSET Systemic Approach to Tasting) uznawany i używany przez specjalistów.
Autorami programu kursu są najbardziej rozpoznawalni autorzy publikacji na temat wina.

Dla zachowania wysokiej jakości i standardów, zajęcia prowadzone są wyłącznie przez akredytowanych przedstawicieli i zatwierdzonych instruktorów . Jednym z nich jest nasz partner WinEdukacja (WSET Approved Programme Provider), z którą wspólnie organizujemy kursy WSET na trzech poziomach. Na stronie winedukacja.pl znajdzie również ofertę kursów Wine Scholar Guide oraz autorskich kursów WinEdukacji.

DLACZEGO WSET?

  • WSET ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie wiedzy i systemu degustacji win oraz alkoholi oraz w sposób efektywny i praktyczny systematyzuje wiedzę w tej dziedzinie.
  • WSET zapewnia kwalifikacje o wymiarze międzynarodowym, które znaczą więcej niż samodzielne czy autorskie szkolenia.
  • Uczestnicy szkoleń otrzymują jednocześnie wiedzę teoretyczną, a także biorą udział w praktycznych degustacjach, co pozwala na bieżąco weryfikować i przyswajać nową wiedzę i umiejętności.
  • Kursy WSET to kompletność i łatwość zdobywania wiedzy – informacje i wiedza dostępne online, przez aplikacje, media społecznościowe, zajęcia, praktyczne degustacje, materiały książkowe i sprawdzające egzaminy.
  • Kursy WSET odpowiadają na potrzebę podnoszenia kwalifikacji w branży winiarskiej i gastronomicznej i dążenia do profesjonalizmu poprzez systematyczne szkolenie swoich umiejętności.
Scroll to Top