O nas

Nasze motto to: DEMOKRATYZUJEMY WINO!

Chcemy, aby degustowanie wina w Polsce stało się powszechne, popularne i dostępne!  Demokratyzowanie polega na upowszechnianiu i popularyzacji wiedzy o winie podczas kursów oraz szkoleń.

Działania Wine rePublic opierają na trzech filarach:

1. Wiedza

Od 2014 roku jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem edukacyjnym Wine&Spirit Educational Trust, członkiem Court of Master Sommeliers, amerykańskiego stowarzyszenia Sommelierów i zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Nasi absolwenci są pasjonatami wina, pracują także w znakomitych restauracjach i branży winiarskiej.
Dzielimy się naszą wiedzą!
Prowadzimy szkolenia i kolacje degustowane z udziałem naszych sommelierów. Mamy bogate doświadczenie konsultingowe, które pozwala nam lepiej rozumieć potrzeby klientów i wspólnie tworzyć rozwiązania, które pozwalają maksymalizować zyski i wychodzić poza schemat. 

2. Import i dystrybucja wina

Każde nasze wino opowiada historię – właściciela winnicy, powodu powstania, sposobu przygotowania, pomysłu na degustację. To nie tylko dowód na wyjątkowość win, ale także sztuka opowiadania o winie, którą staramy się dzielić tak, aby nasi klienci mogli ją wykorzystywać podczas sprzedaży. Selekcji win dokonujemy osobiście podczas spotkań z producentami i na profesjonalnych degustacjach. Organizujemy także wizyty winiarzy w Polsce, starając się zapoznać ich osobiście z naszymi klientami.

3. Wyjątkowa oferta:

  • Nasze wina tworzone są w niewielkich, rodzinnych winnicach, nastawionych na jakość i niszowość, a nie na masową produkcję
  • Wina pochodzą z lokalnych, typowych dla regionu szczepów, często niespotykanych nigdzie indziej na świecie
  • Dbamy o wyszukiwanie win opartych na naturalnej i ekologicznej metodzie winifikacji, często niefiltrowanych, z jak najmniejszym udziałem składników chemicznych
  • Naszych win nie znajdziecie w popularnych sieciach handlowych czy supermarketach.
  • Zależy nam na dobrym wskaźniku jakości do ceny

Dysponujemy szeroką paletą win – od dobrych i pakowanych w kartony (od 3 do 10 litrów), przez wina których etykietę można samemu stworzyć aż po uznane klasyki.
Ale przede wszystkim wina z naszej oferty są tworzone przez ludzi z wielką pasją, troską i oddaniem!

Zapraszamy do demokratyzowania wina z Wine rePublic!